Wczytuję dane...
Waga produktu: 0.24 kg
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Sprzedanych produktów: 80
Wysyłka od: 7.00 PLN
Producent: Aquaphor

UWAGA! AQUAPHOR Stiron nie służy do uzdatniania wody przeznaczonej do spożycia.

AQUAPHOR Stiron to filtr wstępny pralkowo - zmywarkowy zapobiegający osadzaniu się kamienia na urządzeniach gospodarstwa domowego, takich jak pralki, zmywarki. Stiron jest bardzo oszczędny - zmniejsza zużycie i zwiększa wydajność środków piorących. Dzięki swojej wydajności wystarcza do nawet do roku użytkowania.

Dzięki optymalnie dobranym składnikom chemicznym, AQUAPHOR Stiron skutecznie obniża twardość wody oraz usuwa kamień, który zdążył się osadzić na elementach grzewczych, zapobiega korozji i pojawieniu się żółtych plam na ubraniach.

Filtr wody montowany na elastycznym wężu doprowadzającym wodę do pralki. Pasuje do pralek sprzedawanych na polskim rynku. Jego montaż nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi.

Filtr zmiękcza wodę, dzięki czemu przede wszystkim znacząco zmniejsza osadzanie kamienia na grzałce. Mniej kamienia na grzałce to wyższa wydajność grzewcza grzałki, a więc mniejsze zużycie energii elektrycznej i mniejsze rachunki. Trzeba zdawać sobie sprawę, że zakamieniona grzałka to nie jest kilka procent zmniejszenia wydajności, a nawet kilkaset procent!
Mniejsza wydajność grzałki, to także dłuższy cykl prania - oczekiwanie na nagrzanie wody do zadanej temperatury.
Osadzający się kamień na grzałce i innych elementach pralki jak np. bęben, zmniejsza także ogólną żywotność tych elementów.
Dzięki używaniu filtra można także zrezygnować ze stosowania drogich odkamieniaczy, dodawanych bezpośrednio do prania.
Miększa woda to także mniejsze zużycie proszku. Proszę zwrócić uwagę, że na opakowaniach proszków są tabele pokazujące odpowiednie dozowanie dla różnych twardości wody. Ogólna zasada jest taka, że czym twardsza woda, tym więcej proszku jest potrzebne. Stosując filtr Stiron należy dozować proszek wedle wskazań dla wody miękkiej lub bardzo miękkiej.
Zbyt twarda woda i dużo proszku jest także niekorzystne dla ubrań - są źle wypłukane, sztywne i nierównomiernie odbarwione.
Pozostałe cząsteczki proszku, których nie jest w stanie wypłukać twarda woda są niekorzystne dla zdrowia - przy długotrwałym narażeniu na kontakt mogą powodować uczulenia i alergie.
Mając powyższe na uwadze, koszt zakupu filtra zwróci się wielokrotnie.


Cechy i budowa filtra: 

  • Wymiary (dł.х szer. х wys.): 6,1 х 14,1 х 6,1 cm

  • Ciśnienie robocze: Do 6,2 atm.

  • Temperatura robocza: 5 - 30 °C

  • Wydajność: ok. 300 cykli prania/zmywania

  • Przyłącze: 3/4"

  • Wymiary: 58x95x132 mm

  • Kontrola wydajności: Wizualna

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...